Czy batony energetyczną są tylko dla sportowców?

W sporcie już dawno zwrócono uwagę na fakt, jak duże znaczenia w osiąganiu wyników ma odpowiednia dieta. Właściwy dobór białek, węglowodanów i tłuszczów pomaga zbudować nie tylko właściwą sylwetkę, lecz również poprawia sprawność mięśni oraz wpływa na ich szybszą regenerację. Udowodniono również zbawienny wpływ zdrowej diety na sprawności intelektualne człowiek. Przy właściwym żywieniu poprawia się koncentracja, pamięć oraz zdolności adaptacyjne mózgu. Dlaczego zatem tylko sportowcy mają korzystać z dobrodziejstwa dobrze dobranej diety? W codziennym życiu niejednokrotnie wykonujemy w pracy duży wysiłek fizyczny lub intelektualny. Jesteśmy wystawiani na duże ilości zmian oraz sytuacji stresowych, które wyczerpują rezerwy energetyczne naszego organizmu. Warto zatem skorzystać z wartościowych alternatyw do diety. Jedną z nich są batony energetyczne, które bardzo często są stosowane przez sportowców podczas treningów lub zawodów.

Batony energetyczne zawdzięczają swoją popularność odpowiednio dobranemu składowi. Są one idealną formą łatwo przyswajalnych węglowodanów, które odżywią nasze ciało i pomogą stawić czoła wyzwaniom w pracy. Należy w tym miejscu podkreślić, że nawet jeśli wykonujesz prace intelektualną i siedzisz za biurkiem to batony energetyczne są również dla Ciebie. Nasz mózg jak żaden inny organ do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje glukozy, czyli cukru prostego, gdyż nie potrafi on skorzystać z innych substratów energetycznych jak tłuszcze, czy białka. Zatem niemożliwe jest wykonanie dobrze zlecenia w pracy, czy napisanie raportu bez odpowiedniej ilości glukozy we krwi. Popularne słodycze zawierają jednak sacharozę, która składa się z dwóch cukrów prostych – glukozy i fruktozy. Zatem organizm musi nie tylko zużyć energię na strawienie tego dwucukru, ale jeszcze na przekształcenie fruktozy w wątrobie. Jest to czasochłonne i niezbyt korzystne energetycznie. Batony energetyczne zawierają natomiast łatwo dostępną glukozę, która szybo trafi do krwiobiegu i następnie do mózgu, by wspomóc go w czekającym zadaniu.

Poza podstawowymi składnikami niejednokrotnie batony energetyczne zawierają witaminy, mikroelementy oraz substancje wpływające na poprawę koncentracji i pobudzenie organizmu do pracy. Jeśli chcesz uniknąć uczucia ciągłego zmęczenia, czy zaburzeń pamięci warto zastanowić się nad zamianą kanapki lub wafelka z drugiego śniadania na produkt, który przyniesie korzyści dla twojego ciała. Batony energetyczne wzbogacane są w witaminy, jak witamina C, czy witaminy z grupy B oraz w mikroelementy jak magnez, potas, cynk itd. Są to składniki niezbędne do zachowana zdrowia i poprawnego funkcjonowania organizmu. W sytuacjach stresowych tracimy niestety dużą ilość mikroelementów oraz witamin, co może doprowadzić do ich niedoboru i w następstwie do przykrych dolegliwości.

Widzimy zatem, że batony energetyczne nie są przekąską wyłącznie dla sportowców, lecz mogą służyć każdemu z nas na co dzień. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko jeden z elementów zdrowiej diety, jednakże bardzo pomocny w zapewnieniu organizmowi odpowiedniej dawki energii, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie każdy z nas poddany jest dużej ilości stresu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami pod adresami:

https://www.sklepisostar.pl/Batony_Energetyczne

Czy batony energetyczne służą naszemu zdrowiu?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.